Blog

Slider
Lis 06, 2015

Co się wydarzyło w październiku 2015

Miesiąc październik był bardzo wypełniony wydarzeniami związanymi z branżami Facility Management i Property Management. W poprzednim artykule zapoznaliśmy się z zapowiedziami tych wydarzeń, teraz czas na podsumowanie i wrażenia z dwóch spotkań.

male 9KongresNajwiększe spotkanie fachowców Facility i Property Management to oczywiście Kongres Facility Management. Odbył się on pod koniec października, a wzięło w nim udział blisko 400 osób. W tegorocznej edycji organizatorzy oprócz klasycznych referatów licznych prelegentów, zorganizowali kilka bardzo interesujących paneli dyskusyjnych. Pierwszy dzień był międzynarodowy. Słyszeliśmy gości z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii i Węgier. Ale gwiazdą tego dnia był Stan Mitchell, przewodniczący Komitetu Technicznego 267 Facility Management przy ISO. W swoim wystąpieniu mówił miedzy innymi o normie Facility Management. O tej europejskiej, już istniejącej, jak i o międzynarodowej ISO. Prace nad pierwszymi częściami normy ISO zbliżają się już do końca. Stan wziął również udział w bardzo interesującym panelu dyskusyjnym na temat funkcjonowania Facility Management w różnych krajach.

Kongres Facility Management to również miejsce dla wystawców. Uczestnicy mogli zapoznać się między innymi z ofertą dostawców specjalistycznego oprogramowania. Było kilka takich stoisk, co potwierdza rolę tego typu wsparcia w zawodzie Facility Managera.

Organizator, wydawca periodyku Facility Manager, już teraz zaprasza na przyszłoroczną, jubileuszową edycję Kongresu Facility Management.


 

Pod koniec października, odbyła się również konferencja „Zarządzanie nieruchomościami – wsparcie technologiczne Facility i Property Managera” zorganizowana przez firmę SuccessPoint. Firma MENPRESA była na niej aktywnym uczestnikiem. Zbigniew Mazurek wystąpił z prelekcją dotyczącą wsparcia Facility i Property Managera poprzez zastosowanie narzędzi informatycznych. W pierwszej części uczestnicy mogli zapoznać się różnymi grupami tych narzędzi, stosowanymi w kolejnych etapach życia nieruchomości.

Druga część wystąpienia była bardzo ważna ponieważ dotyczyła wdrożeń programów informatycznych. Temat bardzo istotny, wzbudził duże zainteresowanie uczestników konferencji. Przecież od właściwego wdrożenia programów zależy, czy inwestycja w oprogramowanie będzie efektywna.

Prezentację z tej drugiej części wystąpienia można obejrzeć poniżej.

 

 

Skomentuj

Najnowsze

Chciałbyś porozmawiać z nami?

Nie krępuj się. Będzie nam bardzo miło porozmawiać z Tobą.


Zobacz naszą aktywność na mediach społecznościowych. Tam również jesteśmy.