Blog

Slider
Mar 16, 2015

Prelekcja "Norma FM" w IFMA Polska

 W dniu 12 marca 2015 IFMA Polska zorganizowała prelekcję na temat normy Facility Management. Pełny tytuł prelekcji to: „Norma Facility Management PN-EN 15221, zawartość i praktyczne wykorzystanie". Zbigniew Mazurek był prowadzącym to spotkanie, a wieczór podzielony był na dwie części.

 

Norma FM 01

W pierwszej części słuchacze mogli zapoznać się z wszystkimi siedmioma rozdziałami normy. Była to oczywiście prezentacja bardzo skrócona, pozwalająca jednak na omówienie podstawowych definicji wprowadzonych w poszczególnych rozdziałach tej normy.

 

Porozumienia FM 01Część druga spotkania, poświęcona była jednemu, wybranemu rozdziałowi normy. Zbigniew Mazurek mówił o porozumieniach Facility Management, pokazując w jaki sposób można wykorzystać informacje i wytyczne normy FM do przygotowania takiego porozumienia. Omówione zostały trzy najczęściej występujące usługi Facility Management, a mianowicie obsługa techniczna, sprzątanie i ochrona. Na bazie prezentowanych przykładów słuchacze mogli przeanalizować poszczególne etapy przygotowania i wdrożenia porozumienia na świadczenie tych usług. Szczególnie interesująca okazała się część dotycząca zawartości zapytania ofertowego. Prelegent odpowiadał na pytania o zakres usług, sposób opisania tych usług poprzez podanie danych charakterystycznych oraz opis wymagań jakościowych.

Skomentuj

Najnowsze

Chciałbyś porozmawiać z nami?

Nie krępuj się. Będzie nam bardzo miło porozmawiać z Tobą.


Zobacz naszą aktywność na mediach społecznościowych. Tam również jesteśmy.