Blog

Slider
Maj 25, 2015

V Szkolenie FM

20 i 21 maja w Łodzi odbyło się piąte już Szkolenie FM. Oranizatorzy wybrali w tym roku miejsce w środku Polski (wszystkim było wygodnie dojechać), a temat przewodni brzmiał "Service charge dla ekspertów".

Ten wiodący temat wypełnił prawie cały pierwszy dzień tego spotkania. Kolejni prelegenci prezentowali różne podejścia, potwierdzając w ten sposób, że nie istnieje na polskim rynku jeden, wspólny, ogólnie przyjęty sposób rozliczania kosztów eksploatacyjnych. Prezentowane przykłady ukazywały, że koszty te są po prostu rozliczane według reguł rynkowych. Różni najemcy, różni zarządcy, różne umowy najmu sprawiają, że negocjacje mogą prowadzić do różnych sposobów rozliczenia tych kosztów.

Drugi dzień szkolenia był bardziej urozmaicony. Rozpoczął się blokiem referatów i dyskusji panelowej poświęconym oprogramowaniu w obszarze Facility i Property Management w całym cyklu życia nieruchomości. Referat Zbigniewa Mazurka "Panorama oprogramowania" można obejrzeć poniżej.

 

 

Kolejni prelegenci mówili o zagadnieniach dotyczących technicznej obsługi nieruchomości. Bardzo szczegółowy referat o Książce Obiektu Budowlanego wygłosił inż. Tadeusz Sztop.

Pełny program tego szkolenia jest dostępny na stronach organizatora, czyli periodyku Facility Manager, można znaleźć go tutaj.

A poniżej kilka zdjęć z tego spotkania:

male IMG 1027male IMG 1022male IMG 1116

male IMG 1483male IMG 1508male IMG 1498

Zdjęcia: © Facility Manager Magazine Aut. ROZMIAR-UNIWERSALNY

 

Skomentuj

Najnowsze

Chciałbyś porozmawiać z nami?

Nie krępuj się. Będzie nam bardzo miło porozmawiać z Tobą.


Zobacz naszą aktywność na mediach społecznościowych. Tam również jesteśmy.